Junior Cup 2017

18765860 842052279291440 4745684115356992543 n

V sobotu 27. 5. se náš psovod Filip Telk (15) zúčastnil svého druhého představení na Junior Cup.
V loňském roce chyběl z důvodu zranění svého psa. V roce 2015 obsadil druhé místo a letošní rok se rozhodl znovu zkusit své štěstí. Během posledních měsíců se ladění formy příliš nedařilo ze dvou důvodů. Prvním důvodem jsou občasná Filipova zranění a druhým důvodem byla připrava na přijímací zkoušky. Díky těmto okolnostem se trénink odehrával velmi sporadicky. I proto jsme rádi, že Filip svůj záměr startovat nevzdal. Při poslušnostech se absence tréninku projevila - Andy ve své touze pracovat nepochopil dlouhodobé odložení a spojil si to s přivoláním a vyslání do tunelu si spletl bůh ví s čím. Ostatní cviky už ale byly v pořádku a celkem získali 74 bodů. Odpoledne se nastupovalo na práci v terénu. Tady Andy získal skvělých 94 bodů. Jsme rádi, že Filip udržel nervy v klidu (i když mnozí z nás by s tím asi měli problémy) Díky tomuto výkonu se Andy s Filipem dostali na druhé místo v pořadí (o jeden jediný bod). Počasí take moc nepřálo a teplého počasí si užili dost psi i psovodi. I to ovlivnilo výkony všech. Rádi bychom poděkovali všem, kteří mu drželi palce a kteří jej podporovali, ale i těm ostatním. Pomoc při výcviku nebo i vytvoření výborné atmosféry, která je důležitá nejen při soutěži, ale i při tréninku je základ všeho. A my všichni si to uvědomujeme. I proto patří náš dík všem a to nejen lidem z Asociace dobrovolných záchranářů (za podporu a pomoc) a kolegům z SDH Lhota, kteří nám poskytli zázemí a vzali nás mezi s sebe. Ale i Ústecké záchranné brigádě, Sar-Dogu a ostatním.