Dolní Břežany o nás napsaly

DB kalendar

Podpořte dobrovolné hasiče na cestě k vítězství! Kupte si kalendář SDH LHOTA 2014

Členové sboru dobrovolných hasičů ze Lhoty se letos svérázným způsobem rozhodli získat finance na úpravu požárního čerpadla.Na začátku projektu "KALENDÁŘ" stála jen vtipná zmínka o tom, že i takto by se daly získat finanční prostředky na úpravu požárního čerpadla potřebného k požárnímu sportu....

SDH má ve Lhotě tradici již od roku 1936. Náš sbor se pravidelně účastní soutěží v požárním sportu. Máme družstvo mužů, které se kromě okresních soutěží a pohárů zúčastňuje i pražských a středočeských soutěží v požárním sportu i v soutěžích TFA . Lhotečtí mladí hasiči také zaslouží zmínit, i oni s úspěchem soutěží ve hře Plamen, kde obsazují medailové pozice.

Bohužel i v tomto sportu platí, že bez financí jsou naděje na dobré umístění daleko menší. Ocitli jsme se totiž v situaci, kdy s klasickým neupraveným čerpadlem PS-12 doslova ,, šlapeme na paty´´ soupeřům s nesrovnatelně silnějšími čerpadly. Bohužel zatím není v našich silách dosáhnout na lepší příčky, i přes hodiny a hodiny tréninku, dokonale sehrané družstvo i vůli a touze vyhrát. V tomto sportu bohužel platí - lepší a výkonnější čerpadlo = lepší čas i umístění. Nezbývalo nic jiného, než pustit se do toho po hlavě a začít fotit...

Více se můžete dočíst na stránkách Dolních Břežan