Hasiči online o nás napsali

hasici online

Podpořte dobrovolné hasiče na cestě k vítězství! Kupte si kalendář SDH LHOTA 2014

Členové sboru dobrovolných hasičů ze Lhoty se letos svérázným způsobem rozhodli získat finance na úpravu požárního čerpadla.

Na začátku projektu "KALENDÁŘ" stála jen vtipná zmínka o tom, že i takto by se daly získat finanční prostředky na úpravu požárního čerpadla potřebného k požárnímu sportu. SDH má ve Lhotě tradici již od roku 1936.

Náš sbor se pravidelně účastní soutěží v požárním sportu. Máme družstvo mužů, které se kromě okresních soutěží a pohárů zúčastňuje i pražských a středočeských soutěží v požárním sportu i v soutěžích TFA . Lhotečtí mladí hasiči také zaslouží zmínit, i oni s úspěchem soutěží ve hře Plamen, kde obsazují medailové pozice.

Bohužel i v tomto sportu platí, že bez financí jsou naděje na dobré umístění daleko menší. Ocitli jsme se totiž v situaci, kdy s klasickým neupraveným čerpadlem PS-12 doslova ,,šlapeme na paty´´ soupeřům s nesrovnatelně silnějšími čerpadly. Bohužel zatím není v našich silách dosáhnout na lepší příčky, i přes hodiny a hodiny tréninku, dokonale sehrané družstvo i vůli a touze vyhrát. V tomto sportu bohužel platí – lepší a výkonnější čerpadlo = lepší čas i umístění. Nezbývalo nic jiného, než pustit se do toho po hlavě a začít fotit...

 

Více se můžete dočíst na stránkách HASIČI ONLINE